Soccer Club, Intramural, Soccer League, Kid Soccer League, East Islip, Bay Shore, Islip, Central Islip, Brentwood, Sayville, Greate River

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

Venues:

East Islip High School
1 Redmen St.
Islip Terrace, NY 11752

 


East Islip Middle School
100 Redmen St.
Islip Terrace, NY 11752



401 Main St.
Islip, NY 11751

DIVISION ALIGNMENTS
BU-6 Sat. 4:52 401 Main   GU-7 RED Sat. 5:54 pm MS
Getafe   El Fury
Elite 5Stars   West Islip Purple
East Islip Chelsea   West Islip Green
East Islip Arsenal   Sachem Arrows
    Massapequa Maroon
BU-7 RED Sat. 7:30 am MS    
North Babylon Bulldogs   GU-7 BLUE Sat. 3:18 pm HS
Terryville Santos   EMSC Girls Academy 08
East Islip Real Madrid   Sachem Lightning
West Islip White   East Islip Champions FC
Star Kickers FC   West Islip Yellow
    Massapequa White
     
BU-7 BLUE Sat. 3:44 pm MS   GU-8 RED Sat. 9:40 am HS
EMSC Boys Academy 08 White   Sachem White
bssa   Lady Lightning Black
West Islip Blue    Argentina
East Islip Barcelona   EMSC Girls Academy 07 Black
Kings Park Red Bulls   EAST ISLIP RED
Massapequa Maroon    
    GU-8 BLUE Sat. 12:06 pm 401 Main
BU-8 RED Sat. 7:30 am HS   Rough Riders Select Red
Star Strikers FC   Lady Lightning White
Red Devils   Moriches Power
FC Sesa Lions   Sachem Black
East Islip Santos   EMSC Girls Academy 07 White
Massapequa Maroon    
    GU-8 WHITE Sat. 11:50 am HS
    Plainedge Superstars
BU-8 BLUE Sat. 9:30 am 401 Main   Massapequa Maroon
MYO Stikers   Sachem Gold
East Islip Fury   EAST ISLIP WHITE
East Islip United    
west islip blue wave   GU-9 RED Sat. 12:16 pm MS
Deer Park Venom    Thunder Blue
Star Strikers FC   LGN Phoenix
    Jr. Lady Riders
BU-9 RED Sat. 9:40 am MS   East Islip Scorpions White
East Islip Threshers RED    
Kings Park X-treme   GU-9 BLUE Sat. 2:00 pm MS
PMYSL Warriors   West Babylon Longshots
LGN Michiefs    Lady Lions
West Islip BU9 GOLD   East Islip Scorpions RED
TMS Kids   Thunder White 
     
BU9 BLUE Sat. 2:16 pm 401 Main   GU-10 RED Sun. 7:30 am MS
Sachem Gold   Renegades White
West Islip BU9 BLUE   lindenhurst diamonds green
EMSC Boys Academy 06 White   Susa FCLI Alliance
East Islip Threshers Blue   Revolution Red 
Sachem White    
West Islip Boys U9 WHITE   GU-10 BLUE Sun. 11:42 am MS
BU-10 RED Sun. 7:30 am HS   Avalanche
Gladiators Red   Renegades
Levittown Celtic   lindenhurst Diamonds white
BU10 Rough Riders   Revolution White
Bulldogs    
    GU-11 RED Sun 4:50 pm HS
BU-10 BLUE Sat. 1:34 pm HS   Massapequa United
Levittown Celtic Red    East Islip Galaxy Red
Cosmos Red   Rough Rider RED Winter Select
Amityville Cosmos    Brentwood Breakaways Green
Cosmos Blue   West Babylon Phoenix
CI Real Madrid Jr.   Babylon Thunder
BU-11 RED Sun. 11:42 am HS    
Bayport Boom   GU-11 BLUE Sun. 2:02 pm HS
Breakout   Massapequa Sharpshooters
FC Lindenhurst   Babylon Storm
West Islip Alliance    Sachem Stars
Gladiators White   Long Island Rough Riders Red (GD)
    East Islip Galaxy Blue
BU-11 BLUE Sun. 9:22 am MS   Bellport Breakaway
Ajax    
East Islip Rush    
Long Island Rough Riders    
Breakout Red   GU-12 RED Sun. 1:34 pm MS
POB Avalanche   Bay Shore Bandits
    HBC LEGACY
BU-12 RED Sun. 3:26 pm MS   EISC Lady Red Bulls
MYO Arsenal   West Islip
Patchogue Medford Raiders    
Long Island Rough Riders   GU-13 RED Sun. 9:22 am HS
Bohemia Blasters   Intensity
BU-13 RED Sun. 5:18 pm MS   Destroyers Red
Long Island rough riders select United    Patchogue Medford Monarchs
Long Island rough riders select    Terryville Red Devils
Sachem Snipers   Destroyers White
West Islip Blizzard      
Lynbrook Sting    
Lynbrook Europa